XE 1000 

xe1000plus main

 

SILNIK 1000 W

Prędkość max. do 34 km/h

Obciążenie do 120 kg

Zasięg do 18 km

Akumulatory 36V 12Ah

Opony 10,5'' KENDA

System składania tak

Cena 2 200,00 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

OPIS

2 tryby pracy - każdy może znaleźć idealne ustawienie mocy i maksymalnej prędkości hulajnogi. Dzięki możliwości przełączania między różnymi trybami, wszyscy mogą korzystać z hulajnogi (na przykład dzieci, nastolatki, dorośli i osoby w wieku emerytalnym)

Markowe opony - Nasza firma bierze najlepsze dostępne komponenty! Dlatego nasze hulajnogi używają tylko markowych opon Kenda i CST. Z opon niskiej jakości używanych dzisiaj przez tanie podróbki, już dawno wycofaliśmy się z powodu bardzo niskiej jakości i żywotności.

Opatentowane wyjmowane siodełko - tylko nasza marka oferuje jedyny funkcjonalny system, w którym siodełko nie przekręca się podczas jazdy i nie przesuwa się na boki! Jeśli będziemy musieli podnieść skuter chwytając za siodełko, pozostanie na miejscu, podczas gdy stary system nie zablokował siodła przy podniesieniu hulajnogi za siodełko w górę.
Całkowicie nowy system napinania łańcucha - tylko w naszej marce znajdziesz nowy system napinania łańcucha. Stary system wymagał żmudnych i częstych regulacji, a nowy system upraszcza tą czynność i sprawia że nie trzeba łańcucha regulować tak często.

 

Więcej o modelu Nitro Scooters XE1000  

To jest najnowsza generacja linii 36V. Każdy, kto szuka niezawodnej hulajnogi na rynku, może polegać na XE1000. Silnik 36V o mocy 1000 W jest przeznaczony dla osób o masie do 120 kg, ale jeśli hulajnoga jest używana w pagórkowatym terenie,  dla osób powyżej ok. 80 kg zalecamy modele 48V lub 60V.

 

Oświetlenie LED

Wszystkie elektryczne skutery oferowane są ze zintegrowanym przednim i nowym tylnym światłem LED.
7 diod LED oświetla pojazd z przodu, a  6 z tyłu. Podczas hamowania, podobnie jak w przypadku motocykla, tylne światło hamowania świeci ze zwiększoną mocą. To zintegrowane oświetlenie znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy.
Oświetlenie zasilane jest przez akumulator hulajnogi, a w technologii LED zużycie energii jest niewielkie. Oświetlenie może być wyłączone, a tylne światło hamowania pozostaje zawsze aktywne.

 

Opony

Ten model oferujemy na markowych oponach terenowych KENDA o średnicy 10,5'', które sprawdzają się w hulajnogach spalinowych.
Opony te dobrze pochłaniają wstrząsy z nierówności drogi, a dzięki bieżnikowi można bezpiecznie przyspieszać hulajnogą.
Sa to markowe opony terenowe (nasza marka używa tylko Kenda i CST), które mają długą żywotność i są bardziej odporne na potencjalne przebicie.

 

Manetka gazu i 2 tryby mocy

Pojemność akumulatora wyświetla przezroczysty panel LED umieszczony obok manetki (gazu) znajdującej się po prawej stronie kierownicy.
Trójkolorowe diody LED pokazują aktualny stan naładowania akumulatora, umożliwiając przewidywanie zasięgu skutera. Aby rozpocząć jazdę, wystarczy lekko obrócić manetkę w swoją stronę, a skuter będzie płynnie przyspieszał.

Jedną z nowych funkcji jest wybór między 2 trybami wydajności. Podstawowe przełączanie (przycisk ECO / TURBO) znajduje się na manetce gazu. Jeśli naciśniemy czerwony przycisk, aktywujemy tryb ekonomiczny (ECO). Moc silnika jest automatycznie zmniejszana do około 750W. Dzięki temu trybowi możesz oszczędzać baterie i przejechać dłuższe trasy na jednym ładowaniu. Gdy przycisk jest wyłączony, skuter pracuje na pełnej mocy 1000W.

 

Innowacyjne zawieszenie wszystkich skuterów

Ten model jest wyposażony zarówno w przednie, jak i tylne zawieszenie.
Ten nowy system oparty na zasadzie łożysk nie wymaga żadnego dokręcania śrub kontrujących, czego rezultatem jest łagodny skok sprężyny! Sztywność przedniego zawieszenia można regulować w zależności od potrzeb użytkownika (od miękkich po twarde) za pomocą nakrętki regulacyjnej.
Zawieszenie tylne  składa się z dwóch mocnych sprężyn aby zapewnić maksymalny komfort jazdy na nierównościach. Tutaj można również dostosować sztywność sprężyny za pomocą nakrętek regulujących twardość zawieszenia.

 

Hamulce i kierownica

Szerokie kierownice wyścigowe są podstawowym warunkiem łatwego sterowania hulajnogą przy wyższych prędkościach. Aby poprawić bezpieczeństwo, kierownica BMX ma miękką podstawę. W razie potrzeby kierownicę można obniżyć o kilka centymetrów.
Używamy prawej ręki do obsługi manetki gazu i dźwigni hamulca przedniego (tak jak w motocyklach). Lewą ręką sterujemy dźwignią hamulca tylnego.
Poprawiamy układ hamulcowy co jakiś czas. Aktualne modele są dostępne wyłącznie z wysokiej jakości rowerowymi tarczami ze stali nierdzewnej i odpornymi na rozciąganie sportowymi linkami. Zaciski mają prosty system regulacji i są o wiele bardziej stabilne niż starsze typy hamulców. Skuter można zahamować dzięki tym rozwiązaniom na kilku metrach. Aby zwiększyć efekt hamowania klocki są hartowane.
Dźwignie hamulcowe są fabrycznie dopasowane do oryginalnych skuterów Nitro co znacznie przyczynia się do bezpiecznej jazdy.

 

Inne - zdejmowane siodełko, składanie hulajnogi

Spotkaliśmy się z zarzutami, że po jakimś czasie eksploatacji rura pod siodełkiem zaczyna się obracać. W oparciu o potrzeby klienta, wspólnie z producentem opracowaliśmy unikalny i stosunkowo niedrogi system mocowania drążka siodła do skutera. Rezultatem tego jest system, w którym drążek siodełka wsuwa się do skutera w specjalny system blokowania. Siodełko nie jest w stanie poluzować się podczas jazdy. Aby wyjąć rurę siodełka należy naciśnij dźwignię i zdjąć siodełko.
Kolejną kwestią jest napinanie łańcucha. Tutaj też często mówiono nam, że łańcuch jest często źle napięty. Innowacja przyniosła całkowicie unikalny system napinania łańcucha, który znacznie zmniejsza potrzebę częstej regulacji łańcucha.
Zalecamy korzystanie z hulajnóg z zainstalowanym siodełkiem. Jazda z siodłem zwiększa komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa podczas manewrowania. Jest ono regulowane na wysokość i może być również używane przez starsze osoby.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, każdy z naszych skuterów ma zamontowany dzwonek.
Do przechowywania lub transportu skuter można łatwo i szybko złożyć, naciskając dźwignię. Zajmie to tylko kilka sekund. Skuter można załadować do bagażnika samochodu i można go łatwo transportować.
Aby ułatwić obsługę hulajnóg, akumulatory można łatwo wyjąć ze skutera. Są one przechowywane w torbie tekstylnej, a zestaw jest podłączony do skutera za pomocą jednego kabla ze złączem.
Można dokupić zewnętrzny kabel ładowania, który umożliwia ładowanie akumulatora poza skuterem.

 

Wszystkie hulajnogi są profesjonalnie sprawdzane i regulowane przed sprzedażą:

  • sprawdzenie poprawności działania silnika
  • regulacja i kontrola układu hamulcowego
  • regulacja tylnego zawieszenia
  • sprawdzenie ciśnienia w oponach do zalecanych wartości
  • sprawdzenie funkcjonalności akceleratora
  • sprawdzenie poprawności działania napędu
  • regulacja napięcia łańcucha 
  • smarowanie
  • kontrola oświetlenia

 

Poruszanie się po drogach publicznych

Zgodnie ze stanowiskiem zajętym przez Departament  Dróg i Transportu Drogowego Ministerstwa Transportu dotyczącym hulajnogi z silnikiem pomocniczym, poruszanie się przedmiotowym pojazdem na jezdni lub poboczu jest zabronione ze względów bezpieczeństwa. Mając na uwadze, że hulajnoga spalinowa nie odpowiada pojazdom opisanym w ustawie Prawo o ruchu drogowym oraz fakt, że nie określono  dla niego szczególnych zasad korzystania z dróg, w ocenie Ministerstwa Transportu ze względu na bezpieczeństwo, nie powinien on uczestniczyć w ruchu na jezdni. W obliczu braku uregulowania prawnego dotyczącego poruszania się hulajnogą z silnikiem pomocniczym należałoby poruszać się przedmiotową hulajnogą poza drogami publicznymi (np. place, podwórka, boiska, drogi prywatne, wewnętrzne).

SPECYFIKACJA

Obciążenie maksymalne                                           110 kg

Zalecane obciążenie maksymalne                             do 95 kg

Prędkość maksymalna                                               34 km/h (TRYB TURBO)

Prędkość maksymalna w trybie ECO                         25 km/h

Moc silnika                                                                  1000W (TRYB TURBO)

Zasięg                                                                         do 13 km (TRYB TURBO)

Zasięg w trybie ECO                                                   do 18 km

Akumulatory                                                                36V (3x12V 12 Ah)

Wskaźnik poziomu akumulatora                                 panel LED na kierownicy

Czas ładowania                                                           6 - 8 godzin

Ładowarka                                                                  tak - razem z hulajnogą

Przednie/tylne światło LED                                         tak

Tylne światło hamowania                                            tak

Start/stop kluczykiem                                                  tak

Przednie zawieszenie                                                 wahadłowe z centralną sprężyną

Tylne zawieszenie                                                       podwójnie przegubowe

Hamulce                                                                      tarczowe (przód i tył)

Opony                                                                         10,5'' terenowe KENDA

Kierownica                                                                   szeroka, regulowana (typ BMX)

Składanie                                                                     tak - patent ''P-DESIGN USA''

Zdejmowane siedzenie                                               tak

Kolor                                                                            czarny

Waga                                                                           36 kg

Waga akumulatorów                                                    13,2 kg

Rozmiar (L x W x H)                                                    120 x 29 x 113 (47) cm

Wymiary opakowania (L x W x H)                               117 x 33 x 49 cm

Gwarancja                                                                    24 m-ce (dla osób prywatnych), 12 m-cy (dla firm)

ZDJĘCIA

   xe1000plus 01xe1000plus 02xe1000plus 03xe1000plus 05xe1000plus 07xe1000plus 08xe1000plus 09xe1000plus 10xe1000plus 11xe1000plus 12xe1000plus 13xe1000plus 14